"ارائه کیفیت مورد نظر مشتری مهمترین مزیت رقابتی ما در صنعت تولید محصولات ریخته گری است. بنابراین بر همه شما همکاران عزیز لازم است که رعایت دقیق الزامات کیفی در بازرسی محصول را، همواره در دستور کار خود قرار دهید."
کامبیز وحدی
مدیر عامل

فرآیند QC و تجهیزات آزمایشگاهی

فرآیند کنترل کیفیت در شرکت ریخته‌گری سهند ذوب از لحظۀ ورود مواد اولیه به شرکت آغاز می‌شود و در تمام مراحل تولید محصول از طراحی اولیه، قالب‌گیری و ذوب‌ریزی تا عملیات نهایی ادامه پیدا کرده و در پایان فرآیند، محصول نهایی مورد بازرسی فنی کامل قرار می‌گیرد تا از انطباق‌های کیفی مورد نظر مشتریان در تولید محصولات سفارشی آنها اطمینان کامل حاصل شود.
دستورالعمل‌های کنترل کیفیت محصولات سهند ذوب بر اساس استانداردهای بروز عملیات ریخته‌گری برای انواع قطعات چدنی و فولادی پایه‌گذاری شده است که با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی مدرنی که در حوزه کوانتومتری، متالوگرافی و کالیبراسیون در اختیار آزمایشگاه سهند ذوب است، تمام مراحل بازرسی مواد اولیه و محصول نیمه‌ساخته و محصول نهایی در خود مجموعه سهند ذوب و توسط کارشناسان متالورژی این شرکت انجام می‌گیرد.

کوانتومتری

دستگاه کوانتومتر 

آزمایشگاه شرکت سهند ذوب مجهز به دستگاه کوانتومتر روسی مدل DFS500 است که به منظور آنالیز و اطمینان از ترکیب مناسب ذوب در هر مرحله از ذوب‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متالوگرافی

آزمایش متالوگرافی

در این نوع آزمایشِ حین تولید، ساختار و زمینه قطعات تولیدی توسط میکروسکوپ نوری مورد بررسی قرار می‌گیرد و اندازه دانه‌ها، نوع گرافیت، شگل گرافیت، تعداد گرافیت و نوع فازها تعیین می‌شود.

سختی-سنج

دستگاه سختی سنج

شرکت سهند ذوب آزمایش سختی سنجی بر روی قطعات ریخته گری خود را با توجه به درخواست فنی مشتری ارائه می‌کند. تا قطعات سفارشی مورد نظر را بدون ایراد تولید در اختیار متقاضیان قرار دهد.

کنترل-ابعادی

کنترل ابعادی

در این مرحله از فرآیند کنترل کیفی شرکت سهند ذوب، قطعات تولیدی با توجه به نقشه‌های فنی ارائه شده از طرف مشتری از نظر ابعادی کنترل شده و با اندازه‌های ارائه شده دقیقا" مطابقت داده می‌شود.

Untitled

کنترل ظاهری

بازرسی نهایی محصولات ریخته‌گری شده مهمترین بخش دریافت تاییدۀ کیفیت محصول در واحد کنترل کیفی سهند ذوب است. در این مرحله تمامی قطعات تولیدی ۱۰۰٪ به‌صورت ظاهری کنترل می‌شوند.

پیشتازی شرکت سهند ذوب و خوش‌نامی این مجموعه در تولید با کیفیت‌ترین محصولات ریخته‌گری فولادی و چدنی، مرهون تلاش متخصصین کارآمد این شرکت در واحد کنترل کیفی و بخش آزمایشگاه آن است.
شرکت سهند ذوب با بکارگیری کارشناسان با‌‌تجربه و تحصیل کرده در قسمت‌های مختلفِ امور بازرسی و کنترل کیفی مجموعه، این اطمینان را در نزد مشتریان خود به‌وجود آورده است که همواره در رعایت کامل الزامات کیفی اهتمام ویژه به‌عمل خواهد آورد و با هدف اصلی بهبود مستمر کیفیت محصولات سفارشی خود، در مسیر دستیابی به چشم انداز ترسیم شدۀ متعالی شرکت قدم بر خواهد داشت.
واحد متالورژی شرکت سهند ذوب در بخش‌های کنترل‌کیفی، آزمایشگاهِ کوانتومتری، آزمایشگاهِ متالوگرافی و کنترل تولید از 10 نفر پرسنل متخصص با مدارک دانشگاهیِ کارشناسی و کارشناسی ارشد متالورژی بهره می‌برد.