دستگاه قالب گیری

در شرکت سهند ذوب قالب‌ گیری برای ریخته‌ گری انواع قطعات فولادی و چدنی توسط ماسه co2 و به وسیله سیستم نیمه‌ اتوماتیک قالب گیری برای قطعات 1 تا 40 کیلوگرم و روش قالب گیری دستی برای قطعات 40 تا 850 کیلوگرم انجام می‌گیرد.

 

ماهیچه گیری هات باکس

 بکارگیری دستگاه مدرن ماهیچه‌گیری هات باکس در شرکت سهند ذوب، امکان ماهیچه‌گیری به روش تحت حرارت قرار گرفتن ماسه برای ایجاد استحکام در ماهیچه‌های مورد نیاز را فرآهم آورده است.

 

ماهیچه گیری کلد باکس

سیستم ماهیچه زنی کلد باکس بکارگرفته شده در شرکت سهند ذوب با مخلوط کردن ماسه‌سیلیسی و رزین‌های مخصوص و دمیدن گاز به آنها، واکنش سخت شدن ماهیچه مدل را بلافاصله و بدون محدودیت زمانی برای ساخت آن، امکان پذیر می‌سازد.


کوره ذوب القایی

فرآیند ذوب گیری در شرکت ریخته گری سهند ذوب ، توسط کوره القایی دو بوته‌ای با ظرفیت بار ریزی یک تن در ساعت انجام می‌شود که توسط پاتیل‌های 200، 400 و 1000 کیلوگرمی برای عملیات ذوب‌ریزی به قالب‌های ریخته‌گری  منتقل می‌شوند.

 

عملیات شات پلاست

شات پلاست یا شات بلاست (Abrasive Blasting) به عنوان یک عملیات سطحی سریع و دقیق برای از بین بردن ناصافی‌ها از سطح قطعات ریخته گری شده به‌کارگرفته می‌شود که برای رفع اکسیداسیون ایجاد شده بر روی قطعات، پس از انجام عملیات حرارتی نیز موثر است.

 

سنگ زنی و تمیز کاری

عملیات سنگ زنی، مرحله نهایی در تولید قطعات ریخته گری قبل از تحویل محصول سفارشی به مشتری است که در طی این نوع عملیات پرداخت سطح، براده‌ برداری کامل از قطعه صورت گرفته و محصول با کیفیت مورد نظر مشتری آماده تحویل می‌شود.