ریخته گری فولاد

بدنه-دینام-1000-1000

قطعات ریخته‌گری فولاد کربنی و آلیاژی

شرکت سهند ذوب با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن ذوب گیری و متخصصین مجرب متالورژی، ظرفیت تولید سالیانۀ 1500 تن انواع قطعات ریخته گری فولادی در انواع گریدهای کربنی و آلیاژی را در اختیار دارد که به عنوان قابلیت ویژۀ این مجموعه در کنار کیفیت بسیار مطلوب محصولات تولیدی آن در سطح کشور محسوب می‌شود.ریخته گری چدن

عملیات ریخته‌گری چدن در شرکت سهند ذوب با بکارگیری کوره ذوب القایی یک تنی و سیستم‌های نیمه‌اتوماتیک قالب‌گیری و ماهیچه‌زنی هات‌‌‌باکس و کلدباکس، ظرفیت تولید سالانۀ 3000 تن انواع قطعات ریخته‌‌گری را برای پاسخگویی به نیاز صنایع داخلی کشور فرآهم ساخته است.

قطعات ریخته‌گری چدن داکتیل و خاکستریِ آلیاژی

فرآیند تولید قطعات ریخته‌گری چدنی در شرکت سهند ذوب برای گریدهای مختلف انواع قطعات از جنس چدنِ داکتیل و خاکستریِ آلیاژی و در مطابقت دقیق با آخرین استانداردهای کیفی صنعت ریخته‌‌گری چدن انجام می‌شود. صادرات محصولات تولیدی سهند ذوب به کشورهای اروپایی و دریافت سفارشات ریخته‌گری قطعات بسیار حساس صنایع خودروسازی از جمله دستاوردهای این شرکت در ارائه عالی‌ترین کیفیت تولید انواع قطعات‌چدنی در سطح کشور است.

تنوع محصولات و

تامین انواع قطعات مورد نیاز صنایع

بکارگیری تجهیزات مدرن و متخصصین کارآزموده در فرآیند ریخته‌گری قطعات فولادی و چدنی در شرکت سهند ذوب، قابلیت این مجموعه برای تولید طیف گسترده‌ای از تنوع محصولات مختلف مورد نیاز صنایع داخل کشور را فرآهم ساخته است. از شاخص‌ترین صنایع سفارش‌دهنده قطعات ریخته‌گری به شرکت سهند ذوب، حوزه صنایع حمل و نقل و صنایع نیرو هستند.

 • صنایع حمل و نقل:
  • صنایع ریلی
  • صنایع خودروسازی
  • صنایع تراکتورسازی
 • صنایع مدیریت منابع:
  • صنایع آبرسانی
  • صنایع فولادسازی
  • صنایع کشاورزی

ریخته‌گری قطعات سنگین

شیوه قالب‌گیری ماسه‌ای co2 و سیستم ماهیچه‌گیری هات‌باکس و کلدباکس همراه با استفاده از پاتیل‌های یک تنی برای ذوب‌ریزی، قابلیت تولید قطعات فولادی و چدنی سنگین را در شرکت سهند ذوب امکان‌پذیر ساخته است. از جمله قطعات سنگین ریخته‌گری شده در سهند ذوب، قطعه شیر پروانه‌ای فولادی است که برای مصارف صنایع آبرسانی و به سفارش شرکت مکانیک آب تولید شده است.

به پشتوانه تجربه و دانش فنی

شرکت سهند ذوب در طی فعالیت مستمر 18 ساله خود در صنعت تولید قطعات ریخته گری، همواره در بکارگیری متخصصین خبره و تحصیل کردۀ حوزه متالورژی، سرآمد صنعت خود بوده است.

و اعمال استانداردهای کیفی فراگیر

اهتمام به رعایت تمام الزامات کیفی و بازرسی کامل قطعات و انجام تمام آزمایش‌های کوانتومتری، متالوگرافی و سختی‌سنجی در بخش کنترل کیفی شرکت سهند ذوب، از مهمترین دلایل کیفیت مطلوب قطعات تولیدی این شرکت است.

قابلیت ریخته‌گری از 100 گرم تا 850 کیلوگرم

تنوع تولیدات ریخته‌‌گری شرکت سهند ذوب، طیف بسیار گسترده‌ای از انواع کاربردهای مختلف در صنایع گوناگون را شامل می‌شود که علاوه بر جنس فولادی یا چدنی و گرید اختصاصی هر کدام، حجم و وزن بسیار متنوعی را هم در پی دارد. تنوع وزنی محصولات قابل ریخته‌گری در شرکت سهند ذوب برای انواع قطعات فولاد کربنی و آلیاژی از 100 گرم تا 650 کیلوگرم و برای انواع قطعات چدنی‌ داکتیل و خاکستری‌ِ آلیاژی از 100 گرم تا 850 کیلوگرم است. این قابلیت بواسطه بکارگیری تجهیزات مدرن قالب‌گیری نیمه‌ اتواماتیک و ماهیچه‌زنی هات‌باکس‌ و‌ کلد‌باکس و توانمندی‌های تخصصی و تجربی این مجموعه امکان‌پذیر شده و به عنوان خدمتی ارزشمند برای پاسخگویی به نیاز متنوع مشتریان مجموعۀ سهند ذوب قابل ارائه است.

تنوع آلیاژی محصولات تولیدی

کاربری وسیع تولیدات ریخته‌گری سهند ذوب با هدف اصلی تامین نیازهای متنوع مشتریان این مجموعه به دست آمده است. انواع مختلف قطعاتی که با جنس های فولادی و چدنی در بخش های گوناگون صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند نیازمند بکارگیری گریدها و استانداردهای خاص تولید آن محصولات است تا در کارکرد اصلی آنها بهترین عملکرد ممکن را ارائه کنند. در این مهم نیز شرکت سهند ذوب، تجهیزات و دانش فنیِ ریخته‌گریِ طیف وسیعی از انواع گریدهای فولاد کربنی و آلیاژی و چدن داکتیل و خاکستریِ آلیاژی را در اختیار دارد.

گرید محصولات چدن داکتیل

GGG40 – GGG50

GGG60 – GGG70

GGG80

گرید محصولات فولادی

فولاد کربنی

فولاد آلیاژی

 

گرید محصولات چدن خاکستری

آلیاژی

 

 

کیفیت برتر صنعت ریخته‌گری فولاد و چدن